• Záložka do knihy

• "Záložka do knihy spája školy"

Ani tento sme neváhali a s radosťou a chuťou sa pustili do výroby záložiek, tentoraz na tému "Múdrosť ukrytá v knihách". Projekt "Záložka do knihy spája školy" organizuje už šiestykrát Slovenská pedagogická knižnica a tá tiež prideľuje partnerskú školu, ktorej hotové záložky zasielame. Tento školský rok to bola ZŠ s MŠ Nitrica.

Do projektu sa u nás zapojili žiaci 1.-7. ročníka, ktorí na hodinách výtvarnej výchovy kreslili, strihali, lepili, písali,... - jednoducho vyrábali tie naj záložky. Novinkou tohto roka bolo, že našim najmenším - prváčikom prišli pomôcť naši najstarší - deviataci. A že spolupráca to bola dobrá a prospešná, o tom svedčia aj ich hotové výrobky.

Veríme, že sa naše záložky žiakom z partnerskej školy páčili a že ich využijú, tak ako naše deti, ako pomôcku do učebnice či knihy, ktorú práve čítajú. Veď nie nadarmo je tohtoročnou témou stará známa pravda od nášho učiteľa národov Jana Amosa Komenského - "Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom."

Viac o projekte tu.

Mgr. Terézia Bulejová