• Rozhodnutie o spôsobe hodnotenia žiakov ZŠ v 2.polroku šk.roku 2019/2020

• Základná škola s materskou školou, Horelica 429, 022 01

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia žiakov, dávame do pozornosti rozhodnutie o spôsobe hodnotenia žiakov našej ZŠ v čase mimoriadnej situácie, zapríčinenej prerušením vyučovania v školách v čase od 16.3.2020, ktorý pretrváva aj v prípade, že by vyučovanie v školách bolo obnovené ešte pred ukončením školského roka, t.j. pred 30.6.2020. Tento dokument je záväzný a tvorí prílohu ŠKVP našej školy.

Rozhodnutie o spôsobe hodnotenia žiakov ZŠ v 2.polroku šk.roku 2019/2020

Riaditeľka ZŠ s MŠ Horelica 429, 02201 Čadca oznamuje, že v zmysle Usmernenia MŠVVaŠ SR zo dňa 06.04.2020 a po prerokovaní v pedagogickej rade dňa 27.06.2020 rozhodla o spôsobe hodnotenia žiakov Základnej školy ZŠ s MŠ Horelica 429, 02201 Čadca takto:

1. V prvom ročníku sa v čase mimoriadnej situácie vo všetkých predmetoch, okrem výchovných predmetov, priebežné aj záverečné hodnotenie realizuje formou slovného hodnotenia, v druhom až deviatom ročníku  sa priebežné hodnotenie okrem realizuje formou slovného hodnotenia a záverečné hodnotenie bude realizované formou klasifikácie v zmysle Metodického pokynu MŠVVaŠ SR č. 22/2011 na hodnotenie žiakov ZŠ.
            2. Vyučovacie predmety, ktoré nebudú klasifikované, nakoľko podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou sú nasledovné:

a) pracovné vyučovanie 4.ročník

b) hudobná výchova v 2., 3. a 4. ročníku

c) telesná a športová výchova vo všetkých ročníkoch

d) dopravná výchova

Získavanie podkladov na hodnotenie počas prerušeného vyučovania

Podklady na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov získava učiteľ v čase prerušeného vyučovania škole  najmä:

• z portfólií žiackych prác,
            • z rozhovoru a písomnej komunikácie so žiakmi
            • pri online vyučovaní
            • konzultáciou s rodičmi.

Podkladmi môžu byť projekty, riešenia komplexných úloh, samostatné práce spracované žiakmi počas domácej prípravy s prihliadnutím na individuálne podmienky každého žiaka.

V Čadci dňa 28.04.2020                                          PaedDr. Renáta Rišianová, riaditeľka školy